Rajstopy i pończochy Veera

Uczucie ciężkich nóg, mrowienie, wieczorny obrzęk plus do tego jeszcze pajączki to dolegliwości, z którymi zmagam się już od paru lat. Wcześniej dość sceptycznie podchodziłam do wyrobów kompresyjnych, bo myślałam, że ucisk na nogi będzie tak mocny, że zamiast ulgi pojawi się dyskomfort. Moje obawy zostały rozwiane z chwilą, gdy po raz pierwszy założyłam przeciwżylakowe rajstopy marki Veera.

Wyroby firmy Veera cechuje:

- prawidłowe rozmieszczenie ucisku
- nadanie nogom lekkości
- jakość i trwałość: splot w kształcie plastra miodu, którego wytrzymałość wynosi ok. 6 miesięcy
- modelowanie sylwetki, co zapewnia kobiecą i smukłą sylwetkę
- świeżość: wyroby wzbogacone jonami srebra
- zaznaczona pięta, która jest gwarancją prawidłowego rozmieszczenia ucisku.

Wybrałam rajstopy oraz pończochy w kolorze czarnym, o ucisku profilaktycznym 13 - 17 mmHg. Ten jest dla mnie, jak najbardziej odpowiedni. Podczas, gdy pierwszy raz je zakładałam miałam wrażenie, że są zbyt ciasne, ale to normalne i tak ma być. Dzięki temu krążenie krwi przebiega prawidłowo. Już pierwszego dnia ich noszenia poczułam ulgę. Nie odczuwałam bólu nóg, nogi nie spuchły i przez cały dzień czułam się komfortowo. Zawsze, gdy mam na sobie te rajstopy lub pończochy czuję, że moje nogi są lekkie. To naprawdę duża ulga i miłe uczucie.  Myślę, że regularne noszenie rajstop kompresyjnych może w znacznym stopniu spowolnić pojawianie się zmian żylnych.

Podoba mi się materiał, z jakiego te wyroby zostały wykonane. Są bardzo dobre jakościowo i odporne na puszczanie oczek. Wyróżniają się na tle innych rajstop także tym, że  mają kształt nogi (nie są proste). Wyznacznikiem prawidłowego założenia rajstop/pończoch jest umiejscowienie palców u stóp oraz pięty w zaznaczonych miejscach. Jeśli chodzi o pończochy, to zostały one wykończone bardzo ładnym pasem koronki z silikonem, który utrzymuje je na swoim miejscu.


Wyroby kompresyjne Veera kupicie w aptekach lub w sklepach internetowych, np. www.pomaranczka.pl

Rajstopy i pończochy kompresyjne Veera polecam osobom, u których występuje obrzęk, uczucie ciężkości nóg, pajączki oraz gdy mamy predyspozycje genetyczne do powstawania żylaków. Będą idealne dla osób, które mają siedzącą lub stojącą pracę.

13 komentarzy:

 1. Też mam, ciężko się je zakłada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rajstopy może bym wypróbowała :) ale ja rzadko chodzę w sukienkach albo spódnicach :D

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam je, dziś miałam w pracy czarne rajstopy w najbardziej uciskającej wersji. mają super splot, są wygodne

  OdpowiedzUsuń
 4. przez pracę i to że zawsze jestem na nogach mam kilka drobnych pajączków, ale nie wiem czy bym dała radę w nich chodzić bo mnie wysypuje takie potówki mi wychodzą

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o nich wcześniej ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Rajstopy widziałam w aptece kilka dni temu i zdziwiłam się, że takie drogie, o czym powiedziałam mamie. Ona na to, że przecież kupowała takie babci. Szok przeżyłam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj takie rajstopy by mi się zdecydowała w tak młodym wieku już dokuczają mi pajączki :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...