Środki impregnujące do tkanin Softshell

O kurtki typu Softshell warto dbać nie tylko po to, by służyły nam jak najdłużej ale także, by jak najlepiej spełniały swoje zadanie, czyli były wiatroodporne i oddychające, a w dodatku wodoodporne. Niezastąpione okazały się impregnaty firmy Nikwax.

  
Środek impregnujący do odzieży softshell


Nikwax SoftShell Proof to produkt bezpieczny w użytkowaniu z oddychającą odzieżą softshell. Jest oparty na wodzie, niepalny, nie zawiera lotnych związków organicznych (związki VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru. Nikwax SoftShell Proof został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży softshell: zapewnia trwałą hydrofobowość, zachowując przy tym właściwości oddychające.
Nakładanie środka w czasie prania w pralce daje pewność, że środek przejdzie przez odzież, dotrze do szwów, tasiemek, a także tkaniny. A także, ponieważ nie ma już potrzeby suszenia odzieży w suszarce automatycznej, oszczędza się energię i chroni najbardziej delikatną, starszą odzież przed działaniem gorącego powietrza. Nikwax SoftShell Proof Wash-In został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży softshell: na pojedynczych włóknach pozostawia elastyczną warstwę hydrofobową, co pozwala oparom wilgoci przedostać się na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające.

Więcej informacji o produkcie oraz jak należy go stosować znajdziecie Tutaj 
Cena: ok. 39zł/300 ml

Moja opinia:

Impregnat nakładałam na kurtkę ręcznie, jednak środka można używać również do prania w pralce. Ma silny, chemiczny zapach, jednak po wysuszeniu odzieży na świeżym powietrzu, nie jest wyczuwalny. Używanie tego preparatu niesie ze sobą wiele korzyści - tkanina nie wchłania wilgoci, a przy tym zachowuje oddychające właściwości.
Kolejnym produktem, którego używam do impregnacji kurtki jest spray do odzieży softshell Nikwax

SoftShell Proof Spray-On


Wodoodporna odzież soft shell oddychająca najprawdopodobniej zapoci się i zawilgnie w środku, kiedy będzie używana w warunkach deszczowych. Jeżeli warstwa zewnętrzna wchłonie wodę, odzież może utracić do 70% swoich właściwości oddychających. Dlatego dla zapewnienia wygody konieczne jest zachowanie warstwy hydrofobowej po zewnętrznej stronie kurtki. Z czasem warstwa ta zaniknie i trzeba ją będzie odnowić środkiem Nikwax SoftShell Proof.
Aplikacja sprayem pozwala na bezpośrednią pielęgnację miejsce, które tego najbardziej potrzebują (np. łokci lub szwów kurtki), i nie osłabią zdolności do przenoszenia wilgoci przez membrany.

Więcej informacji o produkcie oraz jak należy go stosować znajdziecie Tutaj 
Cena: ok. 34zł/300ml

Moja opinia:

Spray jest łatwy w użyciu i w kilka minut pozwala precyzyjnie rozpylić środek na ubranie. Tak samo, jak wyżej wspomniany impregnat, chroni on ubrania przed wilgocią, pozwalając materiałowi oddychać.
Oba środki zabezpieczają odzież przed wiatrem i deszczem. Jest to dosyć istotne, gdy podróżujemy, biegamy, jeździmy na rowerze ale nie tylko. Obietnice producenta uważam za spełnione :) Zaletą impregnatów jest również to, że są one bezpieczne dla środowiska.
Preparaty dobrze się u mnie sprawdziły i w przyszłości sięgnę po nie ponownie.

6 komentarzy:

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...