Nowość - Preparaty okulistyczne z ozonem Ozodrop® i Ozolid®

Jakiś czas temu od portalu urodaizdrowie.pl dowiedziałam się o pojawieniu dwóch nowości - kroplach do oczu Ozodrop przeciw wirusom, grzybom, bakteriom i pasożytom oraz o kompresach okulistycznych Ozolid, które wykazują działanie oczyszczające powieki oraz rzęsy. Preparaty te zawierają ozonowany olej roślinny oparty na formule LipozonEye.Czym jest wspomniana wyżej innowacyjna formuła?

Ozon znalazł szerokie zastosowanie w medycynie, a od niedawana także w okulistyce. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ozonowanego oleju roślinnego opartego na formule LipozonEye®. Ponieważ ozon łatwo rozpada się już w temperaturze pokojowej, zastosowanie tej formuły i zamknięcie jego cząsteczek w liposomach LipozonEye® pozwala na stopniowe uwalnianie gazu, a cały proces staje się stabilny, jednocześnie nie zmniejszając działania antyseptycznego ozonu. Dodatkową zaletą wykorzystania ozonowanego oleju roślinnego jest fakt, że preparaty go zawierające nie wymagają stosowania konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne i nie wywołują podrażnień oraz alergii. Ozon zamiast antybiotyku Preparaty oparte na LipozonEye®, czyli ozonowanym oleju roślinnym i liposomach, mają zastosowanie w każdym rodzaju infekcji wirusowej, bakteryjnej, grzybiczej i zarażenia pasożytami. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania mogą być bezpiecznie stosowane i stanowią prawdziwy przełom w zapobieganiu i leczeniu infekcji ocznych.

Po krople Ozodrop sięgnęłam ze sporym entuzjazmem, ponieważ niecałe cztery miesiące temu miałam ciało obce w oku, którego wyjęcie wymagało interwencji okulisty. Już jest wszystko OK, ale podobno oko jest trochę ''porysowane'' i może goić się nawet pół roku. Jedną z rekomendacji jest na ten moment używanie nawilżających kropli do oczu, no i tutaj Ozodrop przychodzi mi z pomocą. Już po chwili od zastosowania czuć przyjemne nawilżenie i ukojenie oczu. Stosuję je każdego dnia i wiem, że zapewniam swoim oczom to, czego bardzo potrzebują. Krople te polecane są do stosowania, m.in. przed i po operacjach oczu, po urazach, osobom z zespołem suchego oka, czy w nawracających infekcjach. Biorąc po uwagę, że to krople innowacyjne i najwyższej jakości, są one warte swojej ceny. Sama czuję duży komfort podczas ich stosowania, a co ważne, używam ich tylko raz dziennie, najczęściej rano. Duży plus za brak konserwantów i możliwość (a nawet wskazanie) stosowania przez osoby noszące soczewki.Zajrzyjcie Tutaj, żeby zobaczyć krótki filmik, który przedstawia działanie ozonu w preparacie. 

Poniżej trochę informacji od producenta:

Ozodrop® to krople oczne oparte na hypromelozie, liposomach i ozonowanym oleju roślinnym, zawartych w opatentowanej formule LipozonEye®.
Ozodrop® jest wskazany w celu dezynfekcji, nawilżenia oraz ochrony rogówki przed i po operacjach chirurgicznych okolic oczu, a także w przypadku urazu oka. Może być z powodzeniem stosowany jako środek łagodzący objawy związane z zapaleniem, niezależnie od jego przyczyny.
Ozodrop® jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu zespołu suchego oka (ZSO), w tym również w podrażnieniach spowodowanych czynnikami środowiskowymi lub noszeniem soczewek kontaktowych. Jest znakomitym wyborem w przypadku wszelkich zmian powierzchni oka spowodowanych niestabilnością filmu łzowego, w tym u pacjentów z nawracającymi infekcjami oka, niezależnie od ich etiologii.
Atomowy tlen, który uwalnia się w wyniku rozpadu ozonu, wykazuje aktywność wobec wszystkich możliwych patogenów obecnych na oku – wirusów, bakterii, grzybów a także pasożytów (nużeniec). Dodatkowo, preparat działa na powierzchnię oka natłuszczająco, nawilżająco, kojąco i ochronnie.
Obecność oleju roślinnego i liposomów wspiera stabilizację warstwy lipidowej filmu łzowego, ograniczając parowanie warstwy wodnej, co zapewnia natychmiastową ulgę dla oczu.
Ze względu na ozonowany olej roślinny, preparat nie wymaga konserwantów, które mogłyby dodatkowo podrażniać oko. Obecność w składzie liposomów sprawia, że Ozodrop® wykazuje lepszą biodostępność i biotolerowalność.
Ozodrop® może być bezpiecznie stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.
 
Ozodrop to wyrób medyczny leczniczy dostępny w sklepie wzrokok.pl oraz w aptekach
internetowych, w cenie około 65 zł za opakowanie zawierające 8 ml preparatu.
 

Ozolid z kolei to okulistyczne kompresy, które działają nawilżająco, a przy tym łagodnie oczyszczają skórę powiek i rzęsy. Każdy kompres zapakowany jest w osobną saszetkę, którą można mieć zawsze przy sobie i użyć w razie potrzeby. Zobaczcie poniżej, w jak wielu sytuacjach mogą okazać się zbawienne oraz jakie są zalecenia producenta. Ja aktualnie używam kompresów Ozolid do oczyszczania oczu, a w zasadzie powiek i rzęs po sprzątaniu, a to z powodu silnej alergii na kurz (mieszkanie samo się nie posprząta ;)). Po odkurzaniu i wytarciu kurzu oczyszczam powieki tymi oczyszczająco-ochronnymi chusteczkami okulistycznymi i nie odczuwam żadnego swędzenia, ani łzawienia. Z pewnością wiosną i latem również mi się przydadzą, bo gdy tylko zacznie się pylenie roślin, to moje oczy będą potrzebowały wsparcia. Alergicy wiedzą, że swędzenie i zaczerwienienie oczu, to nic przyjemnego. Warto zrobić wszystko by naszym oczom pomóc.Informacje od producenta:

Ozolid® to jednorazowe kompresy okulistyczne składające się z gazy nasączonej roztworem opartym na niezawierającym konserwantów ozonowanym oleju roślinnym, hypromelozie i liposomach, zawartych w opatentowanej formule LipozonEye®. Ozolid® oddziałuje zabezpieczająco, nawilżająco i oczyszczająco na rzęsy i powieki.
Kompresy Ozolid® zostały opracowane specjalnie w celu mechanicznego usuwania z rzęs oraz powiek wydzielin oka, powstających w wyniku stanów zapalnych, zapewniając jednoczesną dezynfekcję oczyszczanych powierzchni. Ozonowany olej roślinny, hypromeloza i liposomy rozpuszczają i zmiękczają wydzieliny oczne, ułatwiając ich mechaniczne usunięcie.
Ozolid® jest wskazany w połączeniu z terapiami chorób o podłożu alergicznym, zapalnym lub zakaźnym, takich jak zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień itp. Jest również wskazany do codziennej higieny przed i po operacji chirurgicznej oka, w przypadku urazu okolic gałki ocznej oraz podczas leczenia niedrożności dróg łzowych.
Stosowanie Ozolid® może skutecznie zredukować ryzyko infekcji wywołanych przez bakterie i inne patogeny znajdujące się na powiekach i rzęsach.
Dzięki swojemu składowi, kompresy Ozolid® mogą być stosowane codziennie, w celu utrzymania prawidłowego stanu okolic oczu.
W przypadku stanów zapalnych lub obrzęku powiek, kompresy można stosować również jako ciepłe lub chłodne okłady.
 
Ozolid to wyrób medyczny dostępny w sklepie wzrokok.pl oraz w aptekach internetowych, w cenie około 87 zł za opakowanie zawierające 20 jednorazowych kompresów.
 


Pamiętajmy również, żeby w okresie pandemii chronić się przed wniknięciem wirusa do naszego organizmu nie tylko zakrywając maseczką nos oraz usta. Nie od dziś wiadomo, że przez nasze oczy do organizmu również mogą wnikać niechciane wirusy i bakterie. Preparaty oparte na silnie antyseptycznym ozonie pomogą nam zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. Ozodrop i Ozolid są teraz szczególnie polecane przez specjalistów.

Moi Drodzy, firma przygotowała dla Was kod rabatowy i na hasło: wzrokok/uzb dostaniecie zniżki 20% na wszystkie produkty ze sklepu wzrokok.pl i jest ważny do 4 kwietnia 2021.

Komentarze

 1. Bardzo zaciekawiły mnie te preparaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie- mam problem z suchymi oczami. Zwłaszcza po pracy przy komputerze.

  OdpowiedzUsuń
 3. A według mnie warto zajrzeć https://ozonperfect.pl/dezynsekcja/? Usuwają zagrożenia biologiczno-chemiczne oraz szkodniki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle czasu spędza się obecnie przed komputerem, telefonem, że takie preparaty wspierające wzrok jak najbardziej warto kupować i testować. Na DBAM O OCZY znajdziecie też porady jakie krople warto kupić i w jakich sytuacjach się szczególnie sprawdzają. Ja nie dopuszczam abym odczuwała wysuszenie, podrażnienia wzroku bo jestem kierowcą i to mój główny narząd pracy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)