Dafi LED Sensor - niezbędnik w kuchni

Jakiś czas temu firma Dafi przesłała mi do testowania nowy dzbanek ze wskaźnikiem LED sensor. Jest to ulepszona wersja poprzednich modeli.

Omega Unimax 4L


Od producenta:

Ten estetyczny dzbanek jest przede wszystkim funkcjonalnym sprzętem kuchennym skutecznie oczyszczającym wodę z kamienia, chloru, pestycydów, rdzy oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych.


  
Wskaźnik zużycia filtra przypomina o jego comiesięcznej wymianie. Każdy rodzaj wskaźnika Dafi należy ustawić od nowa po każdorazowej wymianie wkładu w dzbanku. Wskaźnik LED sensor odmierza miesiąc od momentu wyprowadzenia go z trybu uśpienia. Kiedy upłynie czas przydatności filtra dioda zacznie migać kolorem czerwonym. Na wskaźniku manualnym zaznacza się datę wymiany wkładu.


Dzbanek Astra posiada dwa rodzaje wlewów – otwarty z kratką i zamknięty z uchylną klapą. Każdy z nich umożliwia wygodne napełnianie dzbanka bez zdejmowania pokrywy. 

Odpowiednio zaprojektowany kształt rączki ułatwia przenoszenie dzbanka i jego stabilne utrzymanie w dłoni. Przy tym kształt i kolor rączki idealnie komponują się z resztą produktu, tworząc estetyczną całość.

Dostępny w sklepie internetowym Dafi.pl 

Moja opinia:

Wodę filtruję już od dawna, i to dzięki firmie Dafi przekonałam się, że warto to robić. Przede wszystkim woda przefiltrowana nie pozostawia kamienia w czajniku, a na szklankach nie pojawia się osad. Bez przeszkód piję wodę nawet nieprzegotowaną i nie mam co do tego obaw. Wcześniej nigdy nie napiłabym się wody prosto z kranu, a przefiltrowana świetnie nadaje się do przygotowywania potraw, głownie zup. Dania są na pewno smaczniejsze, o czym się przekonałam, a przede wszystkim zdrowsze. Dzbanek Dafi bardzo szybko filtruje wodę, więc będzie idealny nawet dla zabieganych osób, które nie mają na nic czasu. Woda już oczyszczona jest smaczniejsza i zdrowsza, bo pozbawiona metali ciężkich, pestycydów, związków chloru i innych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Duża pojemność dzbanka pozwala ''zaspokoić pragnienie'' całej rodziny :)
Nowy dzbanek posiada wskaźnik LED, który gdy świeci się na niebiesko oznacza, że filtr jest jeszcze dobry i nie należy go wymieniać. Natomiast czerwona lampka będzie oznaczała zużycie filtra i potrzebę jego wymiany. Uważam, że jest to urządzenie naprawdę niezbędne w codziennym życiu. Dziś już nie smakuje mi napój, czy zupa przyrządzona z wody prosto z kranu.
Warto zainwestować w ten dzbanek, bo myślę, że posłuży bardzo długo, a wymienne wkłady filtrujące kosztują ok. 10zł. Jeden filtr starcza na około miesiąc czasu, więc nie jest to jakiś duży wydatek. Sam dzbanek jest solidnie wykonany. Dodatkową jego zaletą jest szeroka gama kolorystyczna, co sprawia że możemy wybrać kolor pasujący do naszej kuchni. Ja mam wersję w uniwersalnym, białym kolorze.
Polecam każdemu bez wyjątku :)


http://www.dafi.pl/3-kroki-z-dafi/

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)