Dzbanek Dafi + filtr z magnezem

Dzbanek Dafi gości w mojej kuchni już od kilku lat. Teraz nie wyobrażam sobie pić nieprzefiltrowanej wody. Pokażę Wam dzisiaj dzbanek, który przypomina o konieczności wymiany filtra poprzez zapalenie lampki LED.
Dzbanek Dafi wyposażony jest w lampkę LED. Gdy świeci na niebiesko filtr jest ok, kiedy zapala się lampka żółta musimy wkrótce wymienić filtr, bo gdy pojawi się czerwone światełko filtr powinno się natychmiast wymienić. Uważam, że takie rozwiązanie jest pomocne, ponieważ nie musimy myśleć o wymianie filtra, a gdy pojawi się żółta lampka, mamy czas, by kupić filtr. Sama jego wymiana jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Sam dzbanek jest bardzo poręczny i wygląda estetycznie. Ja zdecydowałam się na kolor biały, ponieważ jest najbardziej uniwersalny. Gama kolorów jest jednak szeroka i każdy znajdzie właściwy dla siebie i pasujący do kuchni.


Świetnym pomysłem firmy Dafi było stworzenie filtra, który oprócz tego, że oczyszcza wodę z chloru, metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji, to wzbogaca wodę w bardzo cenny dla zdrowia pierwiastek, jakim jest magnez. Obecnie bardzo duża liczba osób ma niedobór magnezu, a czasami zamiast sięgać po suplementy warto po prostu zmienić dietę na zdrowszą oraz pić wodę, która została przefiltrowana i wzbogacona o magnez. Smak wody pozostaje bez zmian. Pierwiastek ten odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego, poza tym poprawia pamięć i koncentrację, działa przeciwstresowo i przeciwzapalnie, obniża poziom cholesterolu, wpływa korzystnie na układ kostny. To tylko niektóre z dobroczynnych właściwości magnezu. Skutki niedoboru tego pierwiastka mogą być mniej lub bardziej uciążliwe, a w niektórych przypadkach bardzo niebezpieczne.


Filtr z magnezem jest tylko o kilka złotych droższy od standardowych filtrów oczyszczających wodę. Warto według mnie zapłacić trochę więcej, by poprzez picie wody z magnezem dostarczyć organizmowi jakże cennego i niezbędnego do życia pierwiastka.

Stosując od kilku lat dzbanki i filtry Dafi mogę z czystym sumieniem je polecić!

Komentarze

 1. moja mama go mai bardzo sobie chwali :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam go chyba w Saturnie, fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzbanek mam ale filtru nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to głupi pomysł, u mnie w domu nie stosuje się takich dzbanków z filtrami, my po prostu kupujemy wodę butelkowaną :) Z ciekawości, ile kosztuje taki dzbanek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sklepach internetowych są już za niecałe 50zł, warto szukać najlepszej oferty :)

   Usuń
 5. muszę wypróbować nowe filtry, mam aż dwa dzbanki dafi, w domu i w pracy

  OdpowiedzUsuń
 6. Też używam dzbanka filtrującego ale innej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 7. mam ten dzbanek, ale nie korzystam z niego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam inny model dzbanka Dafi i bardzo lubię z niego korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Także muszę się w coś takiego zaopatrzyć. :) Świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Używam dzbankow filtrujących od lat :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)