Zadbaj o swetry z Nikwax Wool Wash

Na wstępie chciałabym Was przeprosić za moją dość długą nieobecność spowodowaną sesją. W każdym razie jest już po wszystkim i posty będą pojawiać się częściej :)

Dzisiaj zrecenzuję dla Was płyn do prania wełny firmy Nikwax. Jest to jeden z produktów, który otrzymałam od firmy do przetestowania.


Od producenta:

Innowacyjność Nikwax® polega na zastosowaniu delikatnej formuły do czyszczenia wełnianej odzieży noszonej bezpośrednio na skórze, jednocześnie wzmacniającej właściwości wchłaniania wilgoci przez wełnę. Produkt zalecany przez Merino.

Doskonały do wszelkich wyrobów z wełny, wełnianej odzieży firmy Merino.

Cena: ok. 25-30zł/300ml

Więcej informacji oraz jak należy stosować ten produkt znajdziecie Tutaj 


Moja opinia:

Płynu Wool Wash używam do ręcznego prania swetrów z wełny (także merynosowej), angory, kaszmiru, moheru. Swetry, zwłaszcza z kaszmiru i angory nie należą do najtańszych, więc uważam, że warto o nie odpowiednio zadbać. Płyn dobrze oczyszcza i odświeża ubrania. Sprawia, że po wysuszeniu są bardzo przyjemne w dotyku. Zauważyłam, że zmiękcza tkaniny i dzięki temu są bardziej delikatne i miękkie niż, gdy piorę je w zwykłym płynie. Produkt jest dość wydajny i jedna butelka wystarcza na kilkanaście prań.
Płyn super się u mnie sprawdził i uważam, że zdecydowanie jest on wart swojej ceny. O swetry (zwłaszcza tego typu) warto właściwie zadbać, bo źle konserwowane po jakimś czasie nie wyglądają tak, jak powinny.
Zaletą płynu jest także to, że jest on bezpieczny dla środowiska, ulega biodegradacji i nie zawiera fluoropochodnych węglowodoru.
Dołączona miarka pozwala odmierzyć odpowiednią ilość płynu :)

A Wy w czym pierzecie swoje swetry? :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze! Każdy z nich uważnie czytam i zawsze zaglądam do osób, które pozostawiają tu po sobie ślad :)

Jeśli zaobserwujesz bloga, poinformuj mnie o tym :)